به وب سایت سردا خوش آمدید

آدرس: تهران- خیابان انقلاب بعد از پارک دانشجو نبش رازی ساختمان 1134 واحد 5 | تلفن: 66763477| 09304250200 | ایمیل : sardaco.iran@gmail.com
0 آیتم - تومان
 • سبد خرید شما خالی است.

پیکسل چیه؟

دوستان عزیز، در چند پاراگراف نخست این متن در مورد تاریخچه شکل گیری و کاربرد پیکسل مطالبی آورده شده و در ادامه مطالب کاربردی برای شما درج شده. پیشنهاد می کنم اگر حوصله متن طولانی ندارید به پایین صفحه سر بزنید.

اونچه امروز در شکل رسمی  به عنوان بج سینه یا پیکسل، و در شکل تزیینی به عنوان سنجاق سینه یا گل سینه یا پلاک از اون یاد میشه، داستانی طولانی و قدمتی ۵ هزار ساله دارد، پیکسل امروزهدر بیشتر مواقع جنبه تبلیغاتی پیدا کرده و افراد از پیکسل به عنوان تبلیغاتی ارزان و موثر استفاده می‌کنند.

در دوران تمدن بشری انسان شاهد اولین سنجاق سینه‌ها بود، پیدایش سنجاق سینه (پیکسل) در آن زمان بیانگر این بودکه افراد در هزاران سال قبل هم به تزیینات اهمیت می‌دادند و آن را امری بدیهی می‌دانستند.

شاید کمبود امکانات و ارتباطات و اشتیاق به هنر، انسان را قانع کرد تا علاوه بر نقاشی بر روی دیوار به ساخت دستی وسایل و پیدایش سنجاق سینه سوق بدهد.

شروع جنگ ها

شروع جنگ‌ها و دلاوری‌های قبیله‌ها برای بقا باعث شد که به تدریج نشانه‌هایی در بین پرچم ها پدید آید تا هر قبیله به نشانه خاص خودش شناخته شود، با گذشت زمان نشانه های روی پرچم ها به شکل یک تصویر کوچک درآمد و بنا شد که  به افسران و سربازان فاتح نشان‌های لیاقت اعطا شود. این نشا‌ن‌ها با استفاده از هنر فلز که از سرآمدهای دست ساز بشر بود ساخته می‌شد و برروی لباس آن ها قرار میگرفت، بعد ها این سنجاق سینه ها به مدال تبدیل شدند و از شکل بیضی و دایره در آمدند و مدال هایی برای ژنرال ها و افسران شدند.

شروع جنگ جهانی

استفاده از سنجاق سینه در مجارستان، آلمان، اسکاندیناوی و بخش‌هایی از آسیا رواج پیدا کرد، استفاده از این ها در قشرهای مختلف مردم فرق می‌کرد، ثروتمندان و افراد مشهور از سنجاق سینه هایی با جنس طلا یا نقره استفاده می‌کردند به این دلیل که عقیده داشتند باید تفاوتی بین خودشان و سایر مردم باشد و این تفاوت را در ظاهر نشان می‌دادند، سنجاق های ثروتمندان تزیینات خاصی داشت و سنگ های گران قیمت بر روی آن نصب می‌شد اما مردم عادی اغلب از سنجاق سینه هایی استفاده میکردند که از فلزات ارزان قیمت و معمولی ساخته شده بود.

آغاز جنگ

بریتانیا

بریتانیا آغاز گر مد شدن سنجاق سینه یا پیکسل امروزی بود، طوری که اهدای نشان لیاقت در آن زمان یکی از اصلی ترین جدل ها بود. در یکی از جشن های سلطنتی در بریتانیا در سال ۱۴۸۳ حدود ۱۵ هزار مدال و نشان لیاقت به افراد حاضر در جشن اهدا شد.

از همان دوره این سنجاق ها به سنجاق هایی بدل شد که بر روی سینه آویزان می‌شدند. در قرن های بعد استفاده از بج سینه یا همان پیکسل به عنوان یک نماد هویتی شناخته می‌شد، طوری که افراد در وزارت خانه ها، بانک ها، مدرسه ها و سایر گروه ها و مراکز از آن استفاده می‌کردند.

امروز نیز پیکسل ها و بج‌ ها در اشکال و با کاربردهای مختلف وجود دارند، شکل‌کاملا تزئینی‌ که از روی سینه به کیف و لباس سرایت کرده، آن‌هم با طرح هایی از شعر و شعار یا چهره ‌افراد مشهور و طرح های فانتزی،تا روی سینه‌ سیاست‌ مداران که از دست بزرگان دولت آن را دریافت می‌ کنند و یا به عنوان نشان اعضای مختلف سازمان، گروه ها و کمپین ها که در زمان فعالیت روی لباس خود نصب می‌کنند.

 پیکسل -پرتاب به ماه

بج سینه با این پیشنیه تاریخی، امروزه  ابزاری است که به خوش‌پوش بودن و انتشار عقاید و پیام های افراد کمک زیادی می‌کند و جزو آن دسته‌ از جزئیاتی است، که شما می‌توانید به درک مناسبی از شخصیت فرد دست پیدا کنید، در نهایت به یاد داشته باشیم که این جزئیات هستند که ما را به شناخت می‌رسانند. بج،  سنجاق سینه و پیکسل خرده ریزهای مهمی هستند که شما، افکار، عقاید، سلیقه و پیامتان را بهتر تعریف می‌کنند.

تعریف امروزی پیکسل

به این کالا در زبان انگلیسی Button  و در زبان فارسی پیکسل گفته می‌شود. پیکسل نوعی ابزار، هدیه، یادگاری و نشانی است که بیشتر روی لباس یا کیف نصب می‌شود. و برای نشان دادن عقاید و سلیقه شخصی و گروهی و همچنین شعار سازمانی و نشان عضویت کاربرد داره.

 چرا از پیکسل استفاده میشه؟

وقتی وارد جمعی می‌شیم و یا جایی هستیم، قبل از اینکه صحبت کنیم کسی از عقاید، نظرات و سلیقه‌های ما و نوع فعالیت های ما با خبر نمی‌شود. استفاده از پیکسل روشی است که بدون اینکه وارد صحبت با کسی شویم بتوانیم بخشی از نظرات یا هویت خود را برای دیگران فاش کنیم.

طرفداری از یک تیم یا یک چهره معروف میتواند مثال خوبی باشد، همینطور اگر شما عضو گروه داوطبانه‌ ای هستید، گروهی که در حفظ محیط زیست یا برای مبارزه با یک بیماری یا معضل فرهنگی- اجتماعی تلاش می کند، نصب پیکسل آن گروه میتواند زبان گویایی از نوع نگرش و فعالیت های شما باشد. همینطور این راهکار تبلیغ و اطلاع رسانی گسترده‌ای در جامعه دارد.

همینطور شرکت ها، سازمان‌ها نیز برای اعضا و همکاران خود از پیکسل‌هایی با لوگوی مربوطه استفاده می‌کنند تا همکاران و اعضای آن ها در جلسات، همایش ها و نمایشگاه های حرفه ای و … معرفی شوند.

گروه های فرهنگی –اجتماعی-هنری نیز برای مشخص شدن طرفداران و علاقه‌مندان به آن حوزه از پیکسل‌های با طرح‌های مختلف که بیشتر شامل لوگو و شعار آن گروه است استفاده می‌کنند. همانطور که گفته شد پیکسل تاثیر خوبی بر تبلیغات مجموعه ها دارد.

از پیکسل کجاها استفاده میشه؟

پیکسل نشان دهنده نظرات، عقاید و سلیقه افراد و گروه ها است، گاهی نشانه تعلق و عضویت فردی در یک گروه یا سازمان است و گاهی نشانه علاقه به نظر، فرد یا گروه دیگر می‌تواند باشد. امروزه کاربرد پیکسل‌ بسیار گسترده شده و من سعی می‌کنم بخشی از کاربردهای آن را اینجا به صورت لیست ذکر کنم.

کمپین ها و ایونت ها:

در این برنامه ها تعداد زیادی پیکسل از طرف تیم و مجموعه برگزار کننده به میهمانان و شرکت کننده‌ها اهدا می‌شود که هم جنبه تبلیغاتی برنامه و گروه برگزار کننده دارد و هم به عنوان هدیه و یادگاری تا سال‌ها نزد شرکت کنندگان باقی می‌ماند.

الیت

گروه ها:

بسیاری گروه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، ورزشی و هنری پیکسل‌هایی با طرح‌های مختلفی سفارش می‌دهند. این گروه ها گاهی لوگوی مجموعه و گروه و گاهی اطلاعات ارتباطی خود را روی پیکسل قرار می‌دهند و همچنین ایده‌های خلاقانه‌ای در طراحی‌های خود به کار می‌برند که پیشنهاد می‌کنم برای دیدن طرح‌های متنوع این نوع گروه‌ها به صفحه اینستاگرام سردا سر بزنید. این پیکسل‌ها به عنوان نشانه عضویت یا علاقه افراد به گروه‌ها تلقی می‌شود و اعضا با علاقه از ان‌ها استفاده می‌کنند که همین مساله زمینه ساز بیشتر دیده شدن گروه‌ها در جامعه است.

 

 • انجمن ها:

  انجمن‌ها نیز برای همایش‌های سالانه اقدام به تولید پیکسل با طرح‌های اتختصاصی خود می‌کنند که به اعضا و علاقه‌مندان به فعالیت‌های خود اهدا می‌کنند و همچنین برای ترویج موضوع فعالیت خود نیز از پیکسل‌ها بهره می‌برند.

 • مدارس و دانشگاه ها

  گروه های مختلف پیکسل‌هایی با طرح اختصاصی خودشان سفارش می‌دهند و به اعضای خود اهدا می‌کنند. امروزه بیشترین طرفداران انواع پیکسل بین دانش آموزان و دانشجویان هستند.

 • مناسبتی:

  از جمله سفارش‌های عمده پیکسل از این دسته محسوب می‌شوند که در مناسبت‌ های مختلف از سوی نهادهای مختلفی داده میشه. مناسبت های مذهبی مثل ماه مبارک رمضان و ایام ماه محرم و روزهای ولادت و شهادت امامان مسلمانان از جمله روزهایی است که می‌توان پیکسل های مناسب را به عنوان هدیه به افراد داد. برنامه های مناسبت های ملی و جهانی با شعارهای مختلف و طرح های جذاب می‌تواند با پیکسل های متنوعی همراه باشد.

به تازگی بسیاری از افراد برای مراسم های جشن تولد و جشن های ازدواج و نامزدی و همینطور در سوگواری ها از پیکسل هایی با عکس اشخاص و جملات مرتبط استفاده می کنند.

 • خیریه ها :

یکی دیگر از مکان هایی که پیکسل نقش موثری در اون ایفا میکنه خیریه ها هستند، پیکسل برای کودکانی که در این خیریه ها هستند هدیه ای جذاب و جالبه که میتونه اونارو برای دقایقی شاد کنه، خیریه بهنام دهش پور از جمله خیریه هایی است که از پیکسل استفاده میکند.

جنس پیکسل از چیه و سردا چه نوع پیکسل هایی داره؟

اکثر پیکسل ها از جنس فلز است و گاهی در برخی از انواع آن از پیکسل های پشت پلاستیکی استفاده میشود ، پیکسل های در انواع مختلفی ارائه میشود از جمله:

 1. پیکسل های پشت سوزن دار

 2. پیکسل های پشت آهنربا دار

 3. پیکسل های جاکلیدی

 4. پیکسل های جاکلیدی آینه دار

این پیکسل‌ها گرد هستند و هر یک از انواع این پیکسل ها در سایزهای مختلف در دسترس است و قابلیت سفارش و تولید در تعداد مختلف وجود دارد، پیکسل مربع با سایز ۳۷ میلیمتر نیز به تازگی به لیست اقلام قابل ارائه سردا اضافه شده است.

پیکسل رو به کجا وصل میکنن؟

شاید جذاب ترین سوال درباره پیکسل همین باشد. استفاده از پیکسل بسیار شخصی و بسته به روحیات و علاقه افراد است. در اغلب موارد در زمان برگزاری همایش یا سمینار و برنامه‌هایی که به میهمانان پیکسل اهدا می شود، این پیکسل ها روی لباس و در روی سینه افراد نصب می‌شود. و بعد از اجرای برنامه‌ها اغلب افراد این پیکسل ها را روی کیف های خوب نصب می‌کنند تا یادی از برنامه همراه آنان باشد و یا به دلیل جذابیت برنامه یا خود پیکسل همیشه آن را همراه دارند، اما در مورادی هم افراد پیکسل را روی آستین های لباس نصب می‌کنند.

بسیاری از خانم‌ها پیکسل را روی شال و روسری خود نصب می‌کنند.

در مواردی پیکسل‌ها روی بند کوله‌ها و کیف‌ها نصب می‌شود که به صورت ردیفی از پیکسل‌ها معرف علایق و فعالیت‌های افراد است.

جوانان و نوجوانان کم سن تر بیش از همه پیکسل ها را با تعداد زیاد و در کنار هم روی کیف‌های خود نصب می‌کنند که برای عابران و کسانی که آن را می‌بینند بسیار جذاب است. نصب پیکسل روی کلاه‌های آفتابی هم از جمله استفاده‌های جالب پیکسل است. در مورادی پیکسل‌ها روی موی بافته شده، روی کفش، رو ساق شلوار و در جاهای غیر معمول هم دیده می‌شود.

چطور پیکسل دلخواه خود را داشته باشین؟

اگر طرح دلخواهی برای تولید پیکسل دارید به سادگی میتوانید پیکسل دلخواه خود را سفارش دهید. از یک عدد تا تعداد بیش از هزار عدد از هر پیکسل می‌توانید سفارش دهید. در موراد بسیار سریع پیکسل ها تا چند ساعت آماده می شود و در مواقع عادی تولید به ازای هر روز ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد است.

میتوانید طرح پیکسل را برای ما تلگرام یا ایمیل کنین و با تعداد تعداد و سایز مورد نظر خودتون پیکسل دلخواهتون رو سفارش دهید. ما از طریق تلگرام و از طریق وبسایت میتونیم سفارشات شما رو دریافت کنیم.

اگر در تهران باشید می توانید سفارش ها را به صورت آنلاین بدهید و به صورت حضوری از دفتر سردا تحویل بگیرید. دفتر سردا در چهارراه ولیعصر قرار دارد، اگر شهرستان باشید ارسال با تیپاکس انجام خواهد شد.

در مواردی که سفارش شهرستان عجله ای باشد ارسال با ترمینال اتوبوسرانی و تاکسیرانی و هواپیمایی هم قابل ارسال است،برای سفارش تعداد پایین به مشتریان شهرستانی پیشنهاد می‌کنیم به تولیدکننده‌های محلی در هر شهرستان مراجعه کنید تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه ارسال و صرفه‌جویی زمانی، برای همشهریان خود اشتغال و درآمد ایجاد کنید.

پیکسل ایده ای موفق برای معرفی کار و فعالیت شماست. در کمپین ها، گروه ها، انجمن ها، همایش ها، شرکت ها و حتی مراسم ها و بزرگداشت ها  است.

پیکسل قابلیت تولید در اندازه های مختلف و طرح مورد نظر شما را دارد. این محصول می تواند به عنوان هدیه تبلیغاتی در نمایشگاه ها و نیز یادگاری برای دوستان و همچنین فروش در نمایشگاه های مختلف نیز کاربرد داشته باشد. همچنین میتوان به عنوان هدیه تبلیغاتی از آن استفاده کرد.

گروه ها با ارائه این نمونه از کارها می توانند با هزینه کم، و با طرح های بسیار متنوع به معرفی خود و یا درآمدزایی بپردازند.

ما می توانیم سفارشات شما با هر تعداد را در اسرع وقت و حداقل زمان آماده کنیم.